
У НЕДЕЉУ ХОДОЧАШЋЕ ДО СТАРОГ БРОДА
У недељу 22.марта у Спомен- комплексу Стари Брод одржаће се парастос за 6.000 српке нејачи која је на Благовјести 1942.године страдала од усташке пушке и каме од којих је већина бачена у Дрину.
Тим поводом Туристичка организације општине Вишеград по први пут ће организовате ходочашће до стратишта.

Полазак учесника похода је у осам часова са Ћуприје на Дрини гдје ће свештеници дати благослов за око 400 ходочасника из Вишеграда, Сокоца, Рудог и других општина Републике Српске и Србије. Њима ће се придружити и ходочасници из Рогатице.

Према информацијама из Туристичке организације Вишеград марш ће трајати око четири сата, за вријеме ће поклоници препјешачити 15 километара до Старог Брода.

Колону ће пратити и медицинско особље, припадници Полицијске станице и Цивилне заштите Вишеград као и чланови Планинарског друштва „Столац“.
Р. ТАСИЋ
