
РАСПИСАН КОНКУРС ЗА КРАТКУ ПРИЧУ „СОКОЛА“
Издавачка секција Српског соколског друштва «Соко» из Добруна код Вишеграда, уз подршку Издавачке куће „Дабар“ Митрополије дабробосанске, расписује КОНКУРС за кратку причу у 2026. години на тему: „МОЈ СУСРЕТ СА ХРИСТОМ“.
На конкурс се примају необјављене кратке приче, чији су аутори из свих српских крајева.

Кратке приче се достављају у три примјерка потписане шифром, с тим да посебна коверта садржи рјешење шифре и податке о аутору.
Један аутор може послати највише ДВИЈЕ кратке приче на задату тему, максималне дужине до 150 редова.
Приспјеле кратке приче се не враћају, а најбоље ће одабрати жири Редакције Издавачке секције „Соко“.

Радови се шаљу поштом на адресу Српско соколско друштво „Соко“, са назнаком за Конкурс за кратку причу ССД „Соко“, 73247 Добрунска Ријека-манастир „Светог Николаја“, а крајњи рок за достављање радова је 25.април 2026. године.
Редакција „Дабра“ и «Сокола» најуспјешније ауторе наградиће:
за прво мјесто 400 марака,
за друго мјесто 300 марака
и за треће мјесто 200 марака.
На конкурсу не могу учествовати чланови Издавачке секције «Сокола»,
а све информације у вези са овим конкурсом могу се добити на телефоне: 058 612-112, 065 431-505 и 065 536-386.
