
МЛАДИ ФОЛКЛОРАШИ ИЗ ВИШЕГРАДА ДОСТОЈНО ПРЕДСТАВИЛИ СВОЈ КРАЈ У БЕОГРАДУ
Завршна манифестација пројекта „КОЛОва дечја КОЛОнија“, у организацији Националног ансамбла Србије „КОЛО“, одржана је 26. јуна у Београду, а међу учесницима су били и млади фолклораши из Вишеграда.
Учесници су имали прилику да се представе на сцени београдског Центра за културу „Влада Дивљан“, али и да посјете просторије у којима ради Национални ансамбл Србије „КОЛО“, упознајући се са радом професионалних играча и умјетника.

Из Друштва истичу да је избор да буду дио овог пројекта велика част, али и одговорност, те да су поносни на своје најмлађе чланове који су достојно представили фолклорно друштво, општину Вишеград и Републику Српску.
Посебну захвалност упутили су руководиоцу пројекта Владану Животићу, предавачима и играчима Националног ансамбла „КОЛО“, као и Милошу Вуловићу, који је својом подршком и посвећеношћу допринио да дјеца из овог пројекта понесу незаборавна искуства и лијепе успомене.
В. В.
